facebook

Anasayfa akıllı sıralama iconAkıllı Sıralama tim buldutim-buldu
projeler iconProjeler firmalar iconFirmalar ürünler iconÜrünler markalar iconMarkalar
Form Firma Kimliği Firma Hakkında Görseller Projeler Referanslar Ürünler Beğeni Yorumlar
YAZGAN TASARIM MİMARLIK
FİRMA KİMLİĞİ
Telefon

0 312 466 65 30

GSM

Faks

0 312 466 65 33

Yetkili

Adres

Üsküp Caddesi No: 26/14 Çankaya / Ankara

İl / İlçe

Ankara,Çankaya

Kuruluş

2003

Hakkımızda

Yazgan Tasarım Mimarlık, 2003 yılında Dr. Mimar Kerem Yazgan ve Dr. Mimar Begüm Yazgan tarafından kurulmuş olan, Ankara merkezli bir mimari tasarım ve inşaat firmasıdır. Firma kuruluşundan bu yana, inşaat alanı toplamda 3.500.000 m²’yi geçen ve Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Rusya, Kazakistan, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Azerbaycan, Irak ve Gana gibi çeşitli ülkelerde bulunan yapıların mimari, iç mekân ve peyzaj projelerine imza atmıştır. Firma, geniş ve yetenekli kadrosuyla, farklı program ve ölçekteki projelerin tasarım, tasarım geliştirme ve uygulama aşamalarını gerçekleştirecek kapasitededir. Karma kullanımlı yapılar, alışveriş merkezleri, oteller, konutlar, ofisler, eğitim binaları, hastaneler, kültür merkezleri, havaalanları ve spor salonları, firmanın projelendirdiği yapı tiplerinden bazılarıdır. Firma ayrıca iç mekân, peyzaj ve grafik tasarım projeleri gerçekleştirmektedir. Proje hizmetlerinin dışında, küçük ölçekli binaların, iç mekânların inşasını ve peyzaj alanlarının düzenlemesini gerçekleştirmektedir.
 
Yazgan Tasarım Mimarlık, tasarım ve inşaat ile ilgili olarak üç temel hizmeti üstlenmektedir. Birinci hizmet, “proje hizmetleri” dir; tasarım, tasarım geliştirme, avan proje, kesin proje, uygulama ve detay projeleri, bilgi föyleri ve ihale dosyası hazırlanması gibi çeşitli proje aşamalarının gerçekleşmesiyle ilgili hizmetler anlamına gelir. İkincisi, “proje yönetim hizmetleri” olarak adlandırılan, mimari çalışmaların mühendislik (inşaat, makine, elektrik, altyapı ve zemin mühendisliği) ile danışmanlık (trafik, yangın, aydınlatma, akustik ve keşif-metraj danışmanlığı) disiplinleri ile koordinasyonu anlamına gelen hizmetlerdir. Üçüncü ise “inşaat hizmetleri” dir; küçük ölçekli yapılar, iç mekânların inşası ve peyzaj alanlarının düzenlenmesi ile ilgili hizmetleri kapsamaktadır.
 
Yazgan Tasarım Mimarlık, hizmetlerini Ankara merkezde bulunan 400 metrekare ofisinde sürdürmektedir. Personel organizasyonu ve çalışma yöntemleri aracılığıyla sistematik tasarım ve projelendirme süreçlerini takip etmektedir. Firmanın mimarlar, peyzaj mimarları, yapı teknik ressamları, grafik tasarımcılar ve bilgisayar uzmanlarından oluşan tecrübeli kadrosu bulunmaktadır. Kadromuz projelerdeki revizyonlara hızlı bir şekilde cevap verme ve çözümleme konusunda uzmandır. Proje ölçeklerine göre, mimarların proje yöneticisi, teknikerlerin yardımcıları olduğu hiyerarşik düzende çalışma grupları oluşturulur. Proje hizmetleri, gelişmiş bilgisayar ağ sistemi, çizici, yazıcı ve tarayıcı gibi bilgisayar donanımı, lisanslı CAD yazılımları gibi araçlarla gerçekleştirilmektedir ve ftp sitelerimizde işverenler, yükleniciler ve müşterilerimizle paylaşılmaktadır.
 
FELSEFEMİZ
 
Yazgan Tasarım Mimarlık, kendisiyle aynı ölçekteki diğer firmalardan pek çok nedenle ayrışmaktadır. Birinci neden, teorik altyapı ve akademik bilgiyi mimari pratiklerine yansıtmaya özen göstermesidir. Tasarım bilgisini geliştirme sürecinde ortaya konan mimari tasarım süreçlerindeki sistemler ve eylemler ile ilgili araştırmalar, mimari çalışmalarda yerlerini bulmuşlardır. Firma tasarım süreçlerini sistematikleştirme aracılığıyla, tasarımı üretim ve inşaatla net bir şekilde ilişkilendirmeyi hedeflemektedir.
 
İkinci olarak, firma tasarım bilgisini çevreye uygun yaklaşımlarla birleştirmeyi amaçlamaktadır. Çevreye duyarlı tasarım yalnızca bina ölçeğinde değil, binanın yakın çevresi ölçeğinde de ele alınmaktadır. Bina söz konusu olduğunda, firma, tasarım eylemlerini yeşil değerleri ön plana alarak sistematikleştirmeye gayret göstermekte ve bu yaklaşımını uluslararası çevresel değerlendirme yöntemleri ile ilişkilendirmektedir. Firmanın 2010 yılında projelendirdiği Tarsu alışveriş ve Eğlence Merkezi bu gayrete örnek olarak gösterilebilir. Bina, “çok iyi” ile BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) sertifikası alarak Türkiye’deki yeşil değerleri koruyan binalar arasındaki en iyi dereceyi kazanmıştır. Bununla birlikte, binanın yakın çevresi söz konusu olduğunda, tasarım, bina ile aynı sistematik yaklaşım göz önüne alınarak gerçekleştirilmektedir. Bu duruma örnek ise, Turuncu Ev’in peyzaj ve yakın çevresi tasarımının bina ile aynı yaklaşım gözetilerek gerçekleştirilmesidir.
 
Üçüncü farkımız ise, uyguluma projelerini, 1:1 ölçeğe kadar inen ayrıntılı detaylarla gerçekleştirmemizdir. Uygulama projeleri, projelendirme sürecindeki en önemli öğelerden biridir. Firmamızda, ön tasarım oluşturmaktan uygulama projelerini gerçekleştirmeye kadar, mimari üretimle ilgili olan aşamaların hiçbirisi birbirinden daha önemli olarak görülmemekte ve her birisi özen gösterilerek ele alınmaktadır.
 
Diğer bir farkımız, uluslararası işbirliğine verdiğimiz önemdir. Firmamızın gereken zamanlarda, Hollanda, Almanya, Londra, Fransa ve Rusya gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan mimari firmalarla işbirliği yapmaktadır. Uluslararası firmalar, ya işverenler tarafından seçilmektedir, ya da işveren tarafından, uluslararası firmalar arasından seçim yaparak çalışma grupları oluşturmamız istenmektedir. Çalışma grupları için, işveren isteklerine hızlıca yanıt verebilecek uluslararası firmalar seçilmektedir. Özellikle gayrimenkul sektöründe, inşaat sürecinde dahi, projede birtakım değişikliklerin olması muhtemeldir. Oluşturduğumuz çalışma grupları, projelerinde bizimle birlikte gereken değişiklikleri yaparak projelendirme sürecini zamanında tamamlar.

 

REFERANSLAR
Proje Görevi Proje Tipi Şehir
Solarıs Konut Mimari Proje Konut Samsun
Nexus Loft Mimari Proje Konut Ankara
GAZİ TEKNOPARK Mimari Proje Ofis Ankara
Tema İstanbul İç Mimari Konut İstanbul
Kalkan Villaları Mimari Proje Villa Antalya
Ons İncek Residence Mimari Proje Rezidans Ankara
BEĞENİYORUM 0   0
ZAMANINDA TESLİM 0   0
KALİTELİ 0   0
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 0   0
SORUMLULUK 0   0
İŞ TAKİBİ 0   0
YORUMLAR
İlk yorumu yapan siz olun! Şimdi yorum yap butonuna tıklayıp yorumunuzu bize gönderin.
Yorum Gönder

Değerlendirmeniz

Bu firma 6755 defa incelendi

izmir web tasarım ve seo hizmetleri
Paylaş