facebook

Anasayfa akıllı sıralama iconAkıllı Sıralama tim buldutim-buldu
projeler iconProjeler firmalar iconFirmalar ürünler iconÜrünler markalar iconMarkalar
Form Firma Kimliği Firma Hakkında Görseller Projeler Referanslar Ürünler Beğeni Yorumlar
VitrA
FİRMA KİMLİĞİ
Telefon

0850 311 70 70

GSM

Faks

Yetkili

Adres

Eskişehir Yolu Üzeri 11.km Bozüyük 11300 Bilecik

İl / İlçe

İstanbul,Tuzla

Kuruluş

Hakkımızda

Dünden Bugüne VitrA

2. Dünya Savaşı'nın etkileriyle, uluslararası ticaretin durgun olduğu, pek çok şeye ihtiyaç duyulduğu bir dönemde, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942 yılında İstanbul Kartal'da kurulan seramik atölyesi, 8 işçiyle üretime başladı. Savaş sonrasında ticaret tekrar normale dönünce tesis hızla büyüdü, tüketici talepleri doğrultusunda seramik banyo gereçlerine odaklanıldı. O dönemde geleceği parlak görünen seramik banyo gereçleri üretimi, 1958'de Kartal'da bir üretim tesisinin açılmasını gerekli kıldı. 1966 yılında VitrA markası doğdu. Seramik banyo gereçleri üretmek üzere 1977'de Bilecik Bozüyük'te bir fabrika kuruldu. 1991'de ise aynı yerde karo seramik fabrikası hizmete girdi.

VitrA'yı bugünkü başarılı konumuna getiren süreç, 80'lerin başında Almanya'ya yapılan ilk ihracatla birlikte başladı. Global bir marka olma hedefini benimseyen VitrA, önce dünya devleri için üretim yapmaya, 1990'lı yıllardan itibaren de ürün gamını genişletmeye ve yurtdışı operasyonlarını oluşturmaya başladı. 2000'ler ise markalaşmada yol ayrımına gelinen yıllar oldu. VitrA, banyo dünyasını “akılcı, estetik ve bir o kadar da duyarlı” olarak yeniden tanımlayarak banyo kültürüne yeni bir kavram getirdi. Konforu ve teknolojiyi bir arada kullanarak banyo mekanlarını; renkler, dokular ve kendine özgü ritüelleriyle öncelikli yaşam alanlarına dönüştürdü. Seramik sağlık gereçlerinden armatürlere, karolardan küvetlere ve bunları tamamlayan aksesuvarlara kadar her alanda ürün geliştiren VitrA, bütünsel bir banyo yarattı. Bunun için Ar-Ge'yi öncelikli kıldı ve dünyanın önde gelen tasarımcılarıyla çalıştı.

VitrA, üretimdeki becerisini inovasyon anlayışıyla geliştirirken, markayı yöneten Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu da global bir marka olma stratejisi çerçevesinde planlı ve dikkatli adımlar attı. Yoluna dünya devlerini bünyesine katarak devam eden Grup, Almanya pazarının tanınmış seramik kuruluşlarından Engers Keramik'i satın aldı. Dünyanın en köklü ve tanınmış seramik markası Villeroy & Boch AG'nin Karo Bölümü'nün %51'ini ve lüks banyo mobilyaları pazarında Avrupa lideri Burgbad'ın çoğunluk hissesini aldı. Bugün VitrA, dünyaca ünlü tasarımcılar, mimarlar tarafından tanınan, gelirlerinin üçte ikisini yurtdışı pazarlardan elde eden uluslararası bir marka... Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'nun hedefi ise sektöründe Avrupa'nın en büyük 3 grubu arasında yer almak…

Tasarım

Günümüzün global rekabet ortamında, uluslararası bir marka olabilmek için sadece üretmek yeterli değil. Satın alma ve sahip olma isteği uyandıran, heyecan veren yeni ve farklı çözümler sunabilmek de gerekiyor. Ülkeler, kurumlar ya da markalar bazında fiyat ve kalite standartlaştıkça, yenilikçilik, fark yaratmanın tek bileşeni haline geliyor. Tasarım ise yenilik yoluyla fark yaratmanın temel unsuru olarak öne çıkıyor.

Banyoyu yeniden tanımlayan, banyo algısını değiştiren ve tasarımla farklılaşan uluslararası bir marka olmayı hedefleyen VitrA, çağa damgasını vuran tasarım kültürünü, özgün ve yaratıcı uygulamalarla banyodaki her ayrıntıya yansıtıyor. Türk banyo ve seramik kültürünü, değerlerini, günümüzün modern ve çağdaş yaşam standartlarına dönüştürürken, ürün tasarımının ötesinde mekan tasarımına da odaklanıyor. Bu hedef doğrultusunda banyoları konforlu, son teknolojilerin kullanıldığı, ayrıcalıklı yaşam alanlarına dönüştürüyor. VitrA, markasının yetkinliğini, karo seramik ürün grubuyla, banyo mekanının da dışına taşıyor.

Tasarım, yalnızca estetikle ilgili bir kavram olarak yorumlanabilir. VitrA’ya göre, iyi bir tasarım inovasyon içermeli, müşterinin farkında olmadığı ek fonksiyonlarla zenginleştirilmiş bir üründe hayat bulmalıdır. Ar-Ge ile bütünleşmeli, teknolojiden yararlanmalı, bilgi birikimine dayanmalıdır. Özgün, net ve yalın olmalı, yeni ve akıllı teknolojiler içermeli, bütünsel ürün konseptine sahip olmalıdır.

Günümüzde artık, yalnız şirketlere değil, marka ve ürünlere, dolayısıyla da tasarıma yön veren çok önemli bir kavram daha var: Sürdürülebilirlik... 80’li yıllardan itibaren bu alanda çalışmalar yapan VitrA, yalnız tasarruflu ürünler geliştirmekle kalmıyor, hammaddenin bilinçli kullanımını ve doğaya geri dönüşümünü sağlayan teknoloji yatırımlarıyla, doğal kaynakları koruma sorumluluğunu üretim aşamasından itibaren başlatıyor. Yönetirken de doğal kaynaklara sahip çıkıyor, çıkılmasını talep ediyor. VitrA’nın kurumsal sorumluluğunun görsel bir yansıması olan Blue Life konsepti, markanın üretir, tasarlar ve yönetirken kaynakları koruma görevini üstlendiğini ifade ediyor.

VitrA’nın ürünleri; uzman ekibinin yanı sıra, Türkiye’den ve dünyadan tasarımcılar ve tasarım ofislerinin imzasını taşıyor. Müşterilerinin farklı ihtiyaç ve beklentilerine uygun özel çözümler sunan VitrA’nın tasarımları, bugüne kadar EDIDA, Good Design, Red Dot, Wallpaper gibi dünyaca ünlü pek çok ödüle layık görüldü.

Misyon

Eczacıbaşı Topluluğu, yapı ürünlerinde, seramik sağlık gereçleri, armatür, karo seramik, seramik yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri, mutfak ve banyo mobilyaları, banyo küvetleri ve duş tekneleri üretim, pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Yapı Ürünleri Grubu, mutfak ve banyo tasarımı alanlarında da uzmanlaşmış bulunuyor.

Grup kuruluşları, yapı gereçleri alanında ülke için birçok "ilk"i gerçekleştirdi. 1958'de Kartal'daki seramik tesislerinde başlayan üretim, dünyanın en gelişmiş seramik tesislerinden birisi olan Bozüyük seramik kompleksinin tamamlanmasıyla birlikte artarak devam ediyor. Grup, "VitrA" ve "Artema" markaları ile iç ve yabancı pazarda önemli bir yer edinmiş bulunuyor.

Kuruluşlar, gelecekte de gelişen ve çeşitlenen tüketici tercihlerine uygun ürün ve hizmet sunmak üzere hazırlanırken, üretim ve pazarlamada esnekliği, tasarımlarında ise kalite, işlevsellik ve estetiği temel alan bir yaklaşımı benimsiyor.

ÜRÜNLER

VİTRA V-CARE AKILLI KLOZET

VitrA

0 projede yer aldı

UPBEAT DUVAR KAROSU SERİSİ

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/FANGO MİX

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/PİCCADİLLY

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/PERA

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/UPTOWN

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/SKYLİNE

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/RAİNFOREST

VitrA

0 projede yer aldı

PORSELEN KARO/PİETRA BORGOGNA

VitrA

0 projede yer aldı
BEĞENİYORUM 3   0
ZAMANINDA TESLİM 2   0
KALİTELİ 3   0
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 2   0
SORUMLULUK 2   0
İŞ TAKİBİ 2   0
YORUMLAR
İlk yorumu yapan siz olun! Şimdi yorum yap butonuna tıklayıp yorumunuzu bize gönderin.
Yorum Gönder

Değerlendirmeniz

Bu firma 2959 defa incelendi

izmir web tasarım ve seo hizmetleri
Paylaş